Достапни линкови

logo-print

САД го осуди нападот во Авганистан при кој загина вработен на УСАИД


Логото на УСАИД

Логото на УСАИД

Американскиот Стејт Департмент го осуди самоубиствениот напад во источен Авганистан при кој загина вработен во УСАИД, како и три војници на НАТО и еден цивил.
Според соопштението работата на Рагеи Абделфатах во изминатата година била клучна во нивните напори за поддршка на политичката, економска и безбедносна транзиција на Авганистан и бил пример за највисоките стандарди на сервисот.
XS
SM
MD
LG