Достапни линкови

logo-print

Американската морнарица спасила ирански морнари во неволја


Американската морнарица соопшти денеска дека нејзини бродови во Персискиот Залив спасиле членови на екипаж на ирански брод кој се запалил. Осум од спасените членови биле Иранци, а двајца Пакистанци. Тие добиле медицински третман на американските бродови и со авион ќе бидат пренесени на воениот носач на авиони
„USS Enterprise“. Ова е седми пат во последните две години како американската морнарица спасува ирански морнари во неволја.
XS
SM
MD
LG