Достапни линкови

logo-print

Жестоки борби за Алепо


Сиријската војска денеска жестоко бомбардирала неколку предградија на Алепо во офанзивата за преземање на контролата врз овој сиријски град од бунтовничките сили. Вчера сиријската војска, лојална на претседателот Башар ал Асад, покрена голема копнена офанзива и успеала да влезе во едно од главните упоришта на бунтовниците во Алепо, предградието Салахедин.
XS
SM
MD
LG