Достапни линкови

logo-print

МОК потврди дека исчезнале натпреварувачи од тимот на Камерун


Меѓународниот олимписки комитет потврди дека седум натпреварувачи од тимот на Камерун се водат за исчезнати. Од Комитетот денеска соопштија дека официјално биле известени од страна на Олимпискиот комитет на Камерун во врска со инцидентот.
Шефот на камерунската делегација изјави дека како исчезнати се водат пет боксери, еден пливач и голманката на женскиот фудбалски тим. Тие исчезнале уште за време на викендот. Шефот на делeгацијата изјави дека спортистите немааа визи со кој им се дозволува престој во Велика Британија до ноември и дека не му е позната причината за исчезнувањето. Камерунската делегација бара помош за пронаоѓање на спортистите.
XS
SM
MD
LG