Достапни линкови

logo-print

Во црква во Нигерија убиени 19 луѓе


Вооружен напаѓач синоќа во една црква во централна Нигерија убил 19 луѓе, соопштија денеска нигеријските власти, наведувајќи дека нападот се случил за време на редовната молитва и оти имало многу ранети. Ваквите напади зачестија во таа земја, а за нив одговорноста најчесто ја презема една радикална секта исламисти.
XS
SM
MD
LG