Достапни линкови

logo-print

Уште еден генерал ја напуштил Сирија


Уште еден генерал, 12 подофицери и над илјада луѓе денеска од Сирија пребегале во Турција, јавуваат агенциите. Досега од Сирија избегале дваесетина генерали. Во меѓувреме, во Алепо продолжуваат борбите меѓу силите на режимот на претседателот Башар ал Асад и бунтовниците. Само вчера во овој град загинале над 40 луѓе.
XS
SM
MD
LG