Достапни линкови

logo-print

За Каиро напаѓачите на границата биле неверници


Израелското државно радио јави дека Израел на Египет му биле вратени телата на шесте вооружени лица убиени од израелските безбедносни сили во неделата. Убиените влегле во Израел во украдено воено возило откако претходно убиле 16 египетски граничари на полустровот Синај. Египетските власти соопштија дека тие биле неверници и најавија акција за целсоно преземање на контролата врз Синај.
XS
SM
MD
LG