Достапни линкови

logo-print

Одбележување на загинувањето на припадници на АРМСпоменикот Карпалак во Прилеп

Споменикот Карпалак во Прилеп

Загинувањето на припадниците на АРМ денеска ќе биде одбележано во дворот на Министерството за одбрана каде Министерот Фатмир Бесими и началникот на Генералштабот на АРМ генерал-мајор Горанчо Котески ќе положат венци и цвеќиња. .И утре венци ќе бидат положени во месноста Карпалак и во Прилеп, додека на 10.август во Љуботен, во Љуботенски бачила,во кас.Илинден и во с.Волково.
XS
SM
MD
LG