Достапни линкови

logo-print

Повеќе од седум илјади нелегални имигранти уапсени во Атина


Повеќе од седум илјади нелегални имигранти беа уапсени во полициската операција во Атина, пишуваат грчкитe медиуми. Во рамки на масовната операција, која почна на 2 август полицијата апсеше и испраќаше дома странски државјани кои нелегaлно живеaт во Грција. Грчките власти соопштија дека акцијата била за да се воспоставaт законите и да не се дозволи хаос во центарот на Атина, односно да се отстранат глетките, со кои, според нив, ја навредуваат културата на Атина.
XS
SM
MD
LG