Достапни линкови

logo-print

Експлозија во зградата на Сиријската телевизија


Сиријските државни медиуми јавија дека експлодирала бомба на третиот кат во зградата на државната телевизија во Дамаск, при што неколку лица биле повредени. Сиријската телевизија не ја прекина програмата. Во меѓувреме, владините сили продолжиле со гранатирањето на делови од градот Алепо каде што имало и престрелки. Опозициони активисти соопштија дека вчера биле убиени над 130 луѓе, од нив 79 цивили. Нема независна потврда на овие информации.
XS
SM
MD
LG