Достапни линкови

logo-print

Тројца осомничени бомбаши убиени во Триполи


Либијските власти соопштија дека тројца осомничени бомбаши загинале во близина на Триполи во неделата. Петмина припадници на Министерството за внатрешни работи биле повредени во полициската акција која се случила на 40 километри од главниот град.
XS
SM
MD
LG