Достапни линкови

logo-print

Шестмина убиени во САД


Шестмина загинале во напад на вооружено лице во сојузната држава Висконсин. Напаѓачот бил убиен во престрелката со полицијата. Инцидентот се случил во верски објект, пред почетокот на церемонијата во неделата. За сега нема детали за идентитетот на вооружениот напаѓач.
XS
SM
MD
LG