Достапни линкови

logo-print

Клинтот на разговори во Турција за состојбата во Сирија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ќе отпатува за Турција следната недела за да разговара со турската влада за состојбата во Сирија, соопшти портпаролот на Стејт департментот Викторија Нуланд. Таа рече дека Клинтон ќе одржи „билатерални консултации“ со турската влада во Истанбул на 11 август.
XS
SM
MD
LG