Достапни линкови

logo-print

Над 40 Иранци киднапирани во Сирија


Дамаск

Дамаск

Претставник на Иранската амбасада во Сирија изјави дека 48 ирански иселеници биле киднапирани од автобус во Дамаск. Мажид Камџоу во изјава за иранската државна телевизија вели дека автобусот бил нападнат од вооружена група на пат кон аеродромот. За сега нема дополнителни информации за инцидентот. Сиријските власти трагаат по киднаперите.
XS
SM
MD
LG