Достапни линкови

logo-print

Сирија бара заем од Русија


Сирија побара заем од руските власти со цел да се спрви со последиците од западните санкции. Барањето беше обелоденето доцна вчеравечер. Сиријскиот министер за финансии Мухамед ал Јулајлати изјави дека задолжувањето е со цел справување со економската криза во земјата. За сега нема реакција од официјална Москва, но сиријскиот министер рече дека Русија ветила дека ќе го разгледа барањето.
XS
SM
MD
LG