Достапни линкови

logo-print

Убиен осомничен милитант во Дагестан


Министерството за внатрешни работи на руската република Дагестан соопшти дека еден милитант бил убиен во близина на селото Макачкала. Осомничениот Јусуп Мартазалиев се барал по обвиненија за инволвираност во илегална вооружена група, организирање вооружени напади и саботажа. Мартазалиев отворил оган кон вооружените сили.
XS
SM
MD
LG