Достапни линкови

logo-print

Уапсени осомничени терористи во Бугарија


Бугарските власти соопштија дека уапсиле двајца осомничени терористи по кои Интерпол има распишано потерница. Станува збор за 47 годишен жител на Чеченија и 29 годишен држајанин на Турција кои биле уапсени во две одвојни акции на бугарската гранична полиција во петокот. Осомничените биле уапсени во петокот при обид да влезат во земјата од Романија.
XS
SM
MD
LG