Достапни линкови

logo-print

Осуден еден од тројца осомничени терористи во Шпанија


Еден од тројцата осомничени членови на терористичката Ал Каеда беше осуден на затворска казна во Шпанија. Турскиот државјанин беше прогласен за виновен за поседување експлозивни материјали. Двајцата осомничени од чеченско потелко остануваат во притивор додека полицијата ја врши истрагата.
XS
SM
MD
LG