Достапни линкови

logo-print

Русија контра резолуцијата на ОН за Сирија


Русија смета дека резолуцијата на Обединетите нации за Сирија ги потценува мировните напори во земјата. Преку документот се осудуваат сиријските власти за употреба на тешка артилерија. Резолуцијата исто така го забележува неуспехот на Советот за безбедност за усвојување мерки со кои би се согласиле и сиријските власти.
XS
SM
MD
LG