Достапни линкови

logo-print

Првата саудиска спортистка на Олимпијадите загуби


Џудистката Воџдан Шахеркани, првата спортистка од Саудиска Арабија која се натпреварува на една Олимпијада, денеска во Лондон загуби во мечот што траеше 82 секунди. Шеснаесетгодишната саудијка загуби од Мелиса Мохица од Порторико во првата рунда во натпреварот до 78 килограми.
XS
SM
MD
LG