Достапни линкови

logo-print

Клинтон во посета на Јужен Судан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон престојува во посета на најновата држава во светот Јужен Судан. Главна цел на нејзиниот престој во главниот град Џубу е, како што јавуваат агенциите, да ги наговори тамошните лидери да ги надминат разликите со соседниот Судан кои повторно се закануваат од нова граѓанска војна. Клинтон се наоѓа на 11 дневна турнеја по Африка.
XS
SM
MD
LG