Достапни линкови

logo-print

Ким Џонг Ун на средба со кинеска делегација


Ким Џонг Ун

Ким Џонг Ун

Новиот лидер на Северна Кореа Ким Џонг Ун се состанал во Пекинг со висока политичка делегација на Кина што се оценува како знак дека тој се врти кон надворешната политика. На чело на кинеската делегација, како што јавува државната новинска агенција, бил еден од највисоките функционери во Комунистичката партија Ванг Џијаруи. Кина и е главен сојузник на Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG