Достапни линкови

logo-print

Серија бомбашки напади во Ирак


Најмалку 17 луѓе загинале вчера при серија бомбашки напади во Ирак, јавуваат новинскате агенции. Според нивните податоци меѓу загинатите има 4 полицајци и тројца припадници на единицата Сахва која се бори против Ал Каеда. Во текот на минатиот месец загинале вкупно 327 луѓе, со што јули стана најсмртносниот месец во Ирак во последниве две години.
XS
SM
MD
LG