Достапни линкови

logo-print

Идната година прва парада на гордоста во Македонија


Одборот на ЛГБТ Јунајтед денеска одлучил да се формира одговорно тело за организирање на првата парада на гордоста во Македонија, идната година.

„Во ова работно тело ќе бидат повикани да се вклучат сите заинтересирани релевантни организации и институции кои работат на полето на човековите права, како што се различни амбасади, државни агенции, народниот правобранител и ЛГБТ организации од регионот и пошироко“, стои во соопштението на ЛГБТ Јунајтед.
XS
SM
MD
LG