Достапни линкови

logo-print

Панета во Јордан, на разговори за Сирија


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета пристигна денеска во Јордан на разговори со кралот Абдула Втори за конфликтот во соседна Сирија. САД и Јордан се загрижени за случувањата во Сирија и за можните последици врз стабилноста во регионот, изјави Панета пред пристигнувањето во Аман. Во Јордан има околу 145.000 бегалци од Сирија. Панета претходно ги посети Тунис, Египет и Израел.
XS
SM
MD
LG