Достапни линкови

Панета- против Иран сите опции се на маса


Американскиот секретар за одбрана, Леон Панета.

Американскиот секретар за одбрана, Леон Панета.

Американскиот секретар за одбрана, Леон Панета го предупреди Иран дека на маса се сите опции, вклучувајќи и воена сила, само да се сопре нејзиното нуклеарно наоружување. Панета е во посета на Израел. Израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак вели дека се слаби резултатите од западните санкции против Иран и дека нема да придонесат многу Техеран да се откаже од своите нуклеарни активности. Панета денеска треба да се сретне и со премиерот Бенјамин Нетанјаху. И на нивниот разговор тема ќе биде нуклеарната програма на Техеран.
XS
SM
MD
LG