Достапни линкови

logo-print

Панета во Израел


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета пристигна во Израел од Каиро каде што имаше разговори со новото раководство на Египет. Панета со израелските домаќини ќе разговара за контроверзната нуклеарна програма на Иран, како за ситуацијата во Сирија. Тој ги демантира наводите дека со Израел ќе се разгледува и можната интервенција врз Иран, оценувајќи дека станува збор за медиумски шпекулации.
XS
SM
MD
LG