Достапни линкови

logo-print

Евакуирана амбасадата на САД во Норвешка


Амбасадата на САД во Норвешка денеска била евакуирана откако обезбедувањето пронашло сомнителен објект под автомобил во близина на зградата на амбасадата во Осло. Амбасадата, околината и кралската палата биле евакуирани, а кучиња трагачи ја пребаруваат областа, соопшти тамошната полиција.
XS
SM
MD
LG