Достапни линкови

logo-print

Рускиот опозиционер Навални обвинет за проневера


Алексеј Навални

Алексеј Навални

Руските власти и формално покренаа обвинение против блогерот и опозициониот лидер Алексеј Навални за организирање кражба на пари од фондовите за шуми и му наредија да не ја напушта Москва. Доколку биде прогласен за виновен, Навални може да добие затворска казна од 10 години. Тој на двапати веќе беше во затвор на кратко заради учеството на протестите против претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG