Достапни линкови

logo-print

Фелпс пред историски успех


Мајкл Фелпс

Мајкл Фелпс

Американскиот пливач Мајкл Фелпс има шанса денеска да влезе во историјата на Олимписките игри како човек кој освоил најмногу медали. За да го постигне тоа, Фелпс денеска треба да победи во две трки. Победата во една трка ќе значи негово изедначување со рекордот од 18 медали на поранешната советска гимнастичарка Лариса Латинина.
XS
SM
MD
LG