Достапни линкови

logo-print

Понта го предупреди Басеску да престане со заканите


Суспендиарниот претседател на Романија Трајан Басеску

Суспендиарниот претседател на Романија Трајан Басеску

Романскиот премиер Виктор Понта го предупреди суспендираниот претседател Трајан Басеску веднаш да престане со заканувачките изјави за државен удар и со заканите врз институциите и луѓето кои гласаа на референдумот. Понта рече дека владата нема да ги толерира таквите закани и оти ќе преземе мерки.Тој реагираше на изјавата на Басеску дека тие што организирале неуспешен државен удар ќе мора да одговараат пред државните институции.
XS
SM
MD
LG