Достапни линкови

logo-print

ИСАФ против критиките од Пакистан


Меѓународната мисија во Авганистан ги отфрли наводите од Пакистан дека ИСАФ не успева да ги спречи милитантите да ја минуваат границата меѓу двете земји. Пакистанските власти соопштија дека во изминативе денови имало пеесетина случаи на минување на границата, а без притоа да интервенираат војниците на НАТО. Ваквите наводи, според командата на ИСАФ во Кабул, биле неточни.
XS
SM
MD
LG