Достапни линкови

logo-print

Во Индија најмалку 30 загинати во пожар во воз


Најмалку 30 луѓе загинале откако еден патнички воз во јужна Индија бил зафатен со пожар предизвикан од дефект на инсталациите. Се наведува дека во вагонот кој најмногу бил зафатен од пожарот имало многу патници, па се страхува дека бројот на жртвите би можело да биде поголем.
XS
SM
MD
LG