Достапни линкови

logo-print

Мексикански војници пронашле два тони марихуана на гробишта


Мексикански војници пронашле над два тони марихуана скриена на гробишта на североистокот на Мексико, соопшти денеска мексиканското Министерство за одбрана. Војниците нашле 241 пакет марихуана во гробови во едно село во непосредна близина на градот Сиудад Камарго, во пограничниот дел кон САД.Според министерството војскатапронашла вкупно 2.241 килограм марихуана.
XS
SM
MD
LG