Достапни линкови

logo-print

Двајца војници на НАТО загинаа во источен Авганистан


Архивска фотографија: Американски војници во источен Авганистан.

Архивска фотографија: Американски војници во источен Авганистан.

Двајца војница на НАТО загинаа денеска во источен Авганистан. Алијансата не соопшти како се случило тоа, ниту пак ја соопшти националноста на настраданите. Повеќето војници во источен Авганистан се Американци. Овој месец загинаа 42, а годинава 260 странски војници во Авганистан. Летово се зголемува бројот на напади врз странски сили.
XS
SM
MD
LG