Достапни линкови

logo-print

Мит Ромни на средба со Камерун


Американскиот претседателски кандидат Мит Ромни се сретна вчера во Лондон со британскиот премиер Дејвид Камерун на почетокот на неговата турнеа. По средбата со Камерун, Ромни изјави дека сo британскиот премиер разговарале за состојбите во Сирија, Либија, Пакистан и други земји, без при тоа да соопшти детали од разговорот. Ромни со новата турнеа се обидува да добие и надворешна поддршка за неговата кандидатура. Тој при неговата посета во Лондон ќе присуствува на свеченото отварање на Олипмиските игри а потоа го продолжува своето патување кон Израел и Полска.
XS
SM
MD
LG