Достапни линкови

logo-print

Ултиматум до милитантите во Таџикистан


Претседателот на Таџикистан Емомали Рахмон упати ултиматум до, како што се наведува, вооружените криминални групи во провинцијата Горно Бадакшан да се предадат. Владата покрена голема операција откако пред неколку дена во оваа провинција бил убиен висок воен претставник. Во текот на акцијата загинале околу 60 луѓе.
XS
SM
MD
LG