Достапни линкови

logo-print

Српското собрание денеска избира нова влада


Ивица Дачиќ

Ивица Дачиќ

Собраниeто на Србија на денешната седница треба да ја избере новата коалициона влада на манадаторот и кандидат за министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ од Социјалистичката партија. Новата влада ќе има 19 членови. Претходно пратениците треба да усвојат иземни на законот за владата.
XS
SM
MD
LG