Достапни линкови

logo-print

Иран ги демантира израелските обвинувања во врска со нападот во Бургас


Иран ги прогласи за неосновани израелските обвинувања за инволвираност на земјата во нападот на бомбаш самоубиец во Бугарија. Инцидентот се случи во градот Бургас. Во експлозијата загинаа петмина израелски туристи и бугарски државјанин.
XS
SM
MD
LG