Достапни линкови

logo-print

Грешка предизвика дипломатски инцидент на олимписките игри


Дипмоматски инцидент ги одбележа првите денови од натреварите на Летните олимписки игри во Лондон. Севернокорејската женска фудбалска репрезентација го напушти теренот поради тоа што јужнокорејско знаме било издигнато пред мечот со Колумбија. Грешката го одложи одржувањето на натпреварот за неколку часа. Мечот заврши со победа на Колумбијците со 2 / 0.
XS
SM
MD
LG