Достапни линкови

logo-print

Продолжен мандатот на мисија на ОН во Ирак


Советот за безбедност го продолжи мандатот на Мисијата за асистенција на Обединетите нации за уште 12 месеци во Ирак. Членките на советот едногласно го изгласаа предлогот и упатија апел до властите во Ирак да продолжат со јакнењето на демократијата и владеењето на правото како и со подобрувањето на безбедноста и јавниот ред и мир.
XS
SM
MD
LG