Достапни линкови

logo-print

Грчка спортистка избркана од олимпијската репрезентација


Грчката спортистка Воула Папахристу беше избркана од олимписката репрезентација на Грција поради расистички коментари на социјалната мрежа Твитер. Хеленскиот олимписки комитет соопшти дека коментарите на Папахристу со кои ги навредила африканските олимпијци биле спротивни на олимпискиот дух. Спортистката се извини за како што рече невкусната шега. Инаку, олимписките игри во Лондон стартуваат утре.
XS
SM
MD
LG