Достапни линкови

logo-print

Времето денеска сончево


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладнево на места има услови за дожд и грмежи, особено во северните делови на земјава. Дневните температури ќе бидат во интервалот од 23 до 37 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна температура до 33 степени.
XS
SM
MD
LG