Достапни линкови

logo-print

Во Србија денеска избор на нова влада


Претседателот на Собранието на Србија Небојша Стефановиќ за денеска закажа седница на која ќе биде избрана новата влада на Србија. На дневен ред ќе биде и положувањето заклетва на претседателот на Владата и нејзините членови.Седницата ќе биде во Домот на Народното Собрание на Србија.
XS
SM
MD
LG