Достапни линкови

Уште еден починат од пожарот во Струмица


Повредените во пожарот кај Струмица хоспитализирани во Градската болница во Скопје

Повредените во пожарот кај Струмица хоспитализирани во Градската болница во Скопје

Четириесет и шестгодишниот вработен во „Македонски шуми“, со тешки изгореници од пожарот кај Струмица, почина попладнево на Клиниката за хирушки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје, информираа од Клиниката. Тој е брат на претходно починатиот 50-годишен пациент, исто така, вработен во „Македонски шуми“. Двајцата имаа изгореници на над 90 отсто од телото, а починаа во временска разлика од еден час.Уште еден од повредените во пожарот се бори за живот и е во исклучително тешка општа состојба. На Клиниката синоќа беа хоспитализирани петмина повредени. Повреденото дете со 40 отсто изгорена површина од втор и трет степен се наоѓа во стабилна општа состојба.
XS
SM
MD
LG