Достапни линкови

logo-print

Во Таџикистан воена акција по убиството на генерал


Таџикистан покрена воена операција во автономната провинција Горно Бадакшан против групата за која постои сомневање дека била инволвирана во убивањето на генералот Абдуло Назаров. Тој бил убиен во саботата за време на неговата посета во тој регион. Постои сомневање дека зад убиството стоела таканаречената тутунска мафија.
XS
SM
MD
LG