Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун на Косово


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун

Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун

Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун, во рамките на неговата балканска турнеја, денеска во Приштина ќе разговара со претседателската на Косово Атифете Јахјага и со премиерот Хашим Тачи. Се очекува тој да го посети и манастирот Високи Дечани кај Призрен. Тој вчера престојуваше во Белград, а по Приштина денеска заминува за Македонија.
XS
SM
MD
LG