Достапни линкови

logo-print

Хоспитализирани повредените од пожарот кај Струмица


Петмината потешко повредени при гаснењето на пожарот кај Струмица беа вчера однесени во Градската хируршка болница „Свети Наум“ во Скопје. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба. Во посета на повредените беа премиерот Никола Груевски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски и заменик министерот за здравство Јовица Андовски.
Пожарот што почна вчера на пладне, од небрежност, во местото Чамчифлик, зафати борова шума и малку смрека на површина до 100 хектари по што се прошири на неколку рида.
XS
SM
MD
LG