Достапни линкови

logo-print

Убиени 12 милитанти во Пакистан


Приврзаник на Ал Каеда во Пакистан

Приврзаник на Ал Каеда во Пакистан

Пакистанските безбедносни сили соопштија дека во американски ракетен напад биле убиени 12 милитанти во близина на границата со Авганистан. Според нив, биле испукани неколку ракети во северен Вазиристан, кој е познат како засолниште на милитантите на Ал Каеда, кои се порат против САД и НАТО во Авганистан.
XS
SM
MD
LG