Достапни линкови

logo-print

Руски Аерофлот нема да лета до Дамаск


Рускиот државен авиопревозник Аерофлот денеска соопшти дека следниот месец нема да има летови до Дамаск поради намалувањето на побарувачката за билети во услови на растечко насилство во Сирија.
Портпарол на Аерофлот, изјави дек на 6 август ќе престанат да летаат до Дамаск поради ниската побарувачка. Компанијата има по два летови од Москва за Дамаск и обратно секоја недела. Сирија е дом на десетици илјади етнички Руси, а има и многу Сиријци кои студирале во поранешниот Советски Сојуз.
XS
SM
MD
LG